Back to Question Center
0

Што можете да ми кажете за оптимизација за компанија за управување со имот?

1 answers:

Овие денови, SEO е од клучно значење за сите видови на онлајн бизниси, и онлајн агенција за управување со имот не е исклучок. Ако сакате да растат вашата компанија за управување со имот, тогаш е препорачливо да вклучите оптимизација во вашата стратегија за дигитален маркетинг.

На Semalt, ние секогаш се работи на подобра веб маркетинг идеи за управување со имот бизниси. Денес, ние ќе ги споделиме најефективните техники за зголемување на вашата оптимизација. Овие препораки ќе ви помогнат да ги претворите посетителите на вашиот веб-сајт во силни води.

seo management company

Обрнете внимание на предметите од менито

Првото нешто за кое сакаме да зборуваме е распоредот на вашата страница или,. Запомнете, тие треба да бидат чисти, јасни и концизни. Најдобар начин да го организирате распоредот на страната е да го поделите на четири клучни ставки од менито. Семантските стручњаци предлагаат ставање на следните на таа насловна страница:

  • Сопственици;
  • Станари;
  • Референт Realtor;
  • Услуги за управување со имот.

Примарната цел тука е да го зголеми вашиот сообраќај со намалување на стапката на отскокнување и зголемување на времето поминато на вашиот сајт. Треба да се разбере дека постојат десетици луѓе кои го посетуваат вашиот сајт секој ден. Сите сакаат да бидат привлечни и лесни за навигација. Затоа е од витално значење да им обезбедиме на корисниците лесни насоки. Запомнете, ако го канализирате секој корисник до потребната област на веб-страницата, постои поголема веројатност дека тие ќе трошат повеќе време таму, наместо да остават свој ресурс.

Ако сакате да вклучите и други ставки од менито, како што се односите со медиумите, тоа е во ред. Единственото нешто што треба да се запамети: обидете се да ги задржите овие ставки на други подмени во вашата веб-страница. Како што споменавме погоре, вашата насловна страница мора да биде чиста и лесна за навигација, што е можно повеќе.

Развивање на стратешка структура на URL за сите страници на веб страната е секогаш одлична одлука. Вашите адреси треба да бидат содржајни и описни. Имајте на ум дека кога вашите URL адреси имаат смисла и ја рефлектираат вредноста на вашата компанија, пребарувачите може да ве најдат побрзо и да добиете лесен оптимизација за поттик.

Се фокусира на вашата целна страница

Вреди да се спомене дека повеќето од вашите бизнис можности тече директно од оваа страница. Затоа, мора да го направите извонреден. Експертите за оптимизација дефинираат три ставки што треба да ги имате на оваа страница за да ја направите вашата компанија за имотот да издвоите од толпата. Еве тие:

Оптимизирани наслови

Иако ова може да изгледа очигледно, ќе бидете изненадени од тоа колку целни страници немаат наслови, што е погрешно. Да претпоставиме дека сте компанија за управување со имот во Флорида, тогаш SEO-оптимизиран наслов за вашата целна страница треба да биде нешто како Флорида агенција за управување со имотот.

seo company

Видливи телефонски број

Вашите потенцијални клиенти треба да бидат во можност да дојдат до вас веднаш, па осигурајте се дека телефонскиот број е видлив. Не го крие, наместо тоа ставете го веднаш под насловот, така што луѓето ќе можат да стапат во контакт со вас за неколку секунди.

Прилагодено формулар за контакт

Важно е да им се даде на корисниците некој друг начин освен телефон кој може да се поврзе со вас. Размислете за контакт форма со 4-5 полиња. Прашајте ги посетителите за основните информации, така што е лесно да ги дадат своите информации.

Можете да започнете подобрување на вашиот сајт за управување со компанијата веб-сајт во моментов со овие три совети оптимизација. Откако ќе завршите со нив, можете да одите понатаму со додавање на препораки и воведување на вашата агенција на објаснување видео Source .

December 22, 2017