Back to Question Center
0

Кои се најдобрите оптимизација тактика за поголем сообраќај?

1 answers:

Еве неколку докажани оптимизација тактики за позначајно сообраќај и девизен курс. Осигурајте се да ги проверите овие шест лесни чекори кои доаѓаат подолу:

  • Студија на кориснички податоци

Заборавете на пребарувач Оптимизација за главно технички концепт. Да, примарната цел на лавовскиот дел од тактиката за оптимизација е постигнување на подобро препознавање од роботите за пребарување. Во исто време, оптимизација на пребарување е за задоволување на реалните потреби на вашата целна публика; Мислам едноставно да дознаам што луѓето го бараат, и давање на нив со вашата содржина. Значи, толку подобро ја знаете вашата публика, толку поквалитетно корисничко искуство што го нудите. И ова треба да доведе до повисок ранг во SERPs. Најлесен начин да се справите со тоа е да разговарате директно со вашите посетители, и предлагам да одговорите на нивните најчести прашања за соодветната тема, поткрепени со другите корисници кои ги обезбедуваат нивните решенија. Исто така, би било многу добра идеја само да копирате некои од основните прашања за да ги користите директно за насловите на вашите блог постови.

seo tactics

  • Работа на целни страници

Најчесто кога вашите линкови се прикажани во листата на SERPs , луѓето се навикнуваат на почетната страница на веб страната или на вашиот блог за поддршка. Но, ако се занимавате со комерцијален проект, на пример, онлајн продавница, подобро е да имате уникатна и добро оптимизирана целна страница за да генерирате подобра продажба или повеќе следбеници. Креирање на целна страница значи да имате посветена веб-страница управувана од одредена тема. Како за целниот страница оптимизација тактика, јас препорачувам тука прават сите оптимизација работи чекор по чекор. Прво, пред да започнете со изградба на целна страница, ќе треба да изберете клучна фраза со долга опашка. На тој начин, работи на нејзиниот наслов и мета опис. Нека вашата целна страница е изработена од најмалку 2.000 зборови, бидејќи е докажано слатка точка за повисок ранг во резултатите од пребарувањето на Google. Не штити за инвестирање некои фер износ во професионален веб дизајн. Конечно, обидете се да имате сведоштва за целниот страница и да уживате да престојувате на престолот.

  • Пресликајте ја содржината

Добар SEO тактики за содржината се базираат на една едноставна идеја - содржината е крал. Да, јас сум сериозен тука, бидејќи тоа е навистина разумна идеја да работиме напорно на вашата содржина за да ги постигнете најквалитетните записи со големо практично корисничко искуство. Сепак, тоа би можело да биде прилично исцрпна работа и одземаат многу време. Наместо да го сторам тоа, предлагам да аплицирам за некои попаметни SEO тактики за вашите текстови. Едноставно користете ја истата содржина преобликувана во различни форми, на пример, за да се прикаже за поефикасно и полесно користење. Мислам дека можете лесно да ги преработите поставените блогови (барем делумно) во вредни видео упатства, возбудливи презентации, фини подкасти и инфографики или некои помошни материјали во PDF формат. За максимален ефект, направете такви парчиња корисни податоци делат-пријателски за да стекнете повеќе врски и сообраќај. Никогаш нема да жалам за трошење време за тоа Source .

December 22, 2017